Hederspriser

Jørgen Aschjem
28.08.2016
Her er en oversikt over alle hederspriser
  
Innhold
  

 

​2001​Ragnar Kvam Jr.
​2002​Jan Herman Linge
​2003​Siren S. Sundby
​2004​Siren S. Sundby
​2005​H.M. Kong Harald
​2006​Bjørnar Erikstad
​2007
​2008​Jostein Stordahl, Alexander Wang Hansen og Per Eugen Kristiansen
​2009​Cathrine Gjerpen
​2010​Eivind Melby og Petter Mørland Pedersen
​2011​Rune Aaasberg og Simen Løvgren
​2012​Alexander Wang Hansen, Per Eugen Kristiansen og Marie Solberg
​2013​Lars Johan Brodtkorb
​2013​Line Flem Høst
​2014​Anders Pedersen
​2015​Bjørnar Erikstad
​2016
  

​2005​Stian Tuv
​2006​Erik N. Snerlebakken
​2007​Mathias Mollat
​2008​Harald Fæste
​2009​Herman Tomasgaard
​2010​Herman Tomasgaard
​2011​Tiril Bue
​2012​Herman Tomasgaard
​2013​–
​2014​Lars Johan Brodtkorb
​2015​Line Flem Høst, Mathias Berthet
​2016
  

ÅRÅRETS SEILER
​Herrer (SR)
​Damer (SR)
​Gutter (JR)
​Jenter (JR)
​1979​Finn Hansen
​1980​Lars ChristensenPer Arne Nilsen
​1981​Jan Wanggaard​Maren Berner​Svein Rasmussen
​1982
​Svein Rasmussen​Randi Sundstøl​Njål Sletten
​1983​Svein Rasmussen
​1984​Dag Usterud​Jorunn Horgen​Ole Petter Pollen
​1985​Terje WangTonje Kristiansen​​Thomas Føyen
​1986​Per Arne Nilsen​Jorunn Horgen​Ida K.Andersen
​1987​Kronprins Harald V​Jorunn Horgen​Jon Ekheim
​1988​Ole Petter Pollen​Linda Andersen​Peer Moberg
​1989​Ole Petter Pollen​Jorunn Horgen​Jon Eriksen​Karianne Eikeland
​1990​Kalle Nergaard​Mette Gurvin​Peer Moberg​Karianne Eikeland
​1991​Jan Steven Johannessen​Tine Moberg​Christoffer Sundby​Linda Konttorp
​1992​Hermann H.Johannessen​Linda Andersen​Simen Doksrød​Linda Konttorp
​1993​Hermann H.Johannessen​Jorunn Horgen​Tor Åge Gresstad​ Camilla Pedersen
​1994​Eivind Melleby​Ane Torvanger​Martin Gundersen
​1995​Herman Johannsessen​Jorunn Horgen​Marius Karlsen
​1996​Peer Moberg​Karianne Eikeland​Christoffer Sundby​Siren Sundby
​1997​Christoffer Sundby​Siren Sundby
​1998​Herman Horn Johannessen/ 
Paul Davis/ 
Espen Stokkeland
​1999​Jostein Stordahl​Herman Horn Johannessen/ Jan Borö/ Peder Nergaard/ Stian Ness Rörvik​Hans Christian Ødegård Hage​Siren Sundby
​2000​Herman Horn Johannessen/ Paul Davis/ Espen Stokkeland​Karianne Eikeland/ Janett Krefting​Hans Christian Ødegård Hage
​2001​Ragnar Kvam​Peer Moberg​Siren Sundby​Christoffer Gundersen
​2002​Jan Hermann Linge​Christoffer Sundby/Frode Bovim​Siren Sundby​Christopher Hopstock
2003​Siren Sundby​Christoffer Sundby/Frode Bovim​Kristian Skarseth​Anette Melsom Myhre
​2004​Siren Sundby​Christoffer Sundby/Frode Bovim​Vegard Johan Eimind​Monica Rodal
  
​2014​Anders Pedersen og Lars Johan Brodtkorb
​2013
​2012​Hermann Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser Radial Jr VM


Celine Herud, Moss SF – VM gull I Laser 4,7


Aleksander Wang-Hansen, Per Eugen Kristiansen, Marie Solberg, KNS – Gull VM Sonar og Bronse Paralympics

Simen Løvgren og Rune Aasberg – 4. Plass I Transat Jacques Vabres

Kristian Neergaard, Trond S Sæter, Anders M Andersen, KNS - VM Gull 5,5mR

Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen, KNS – 4. Plass I OL  

​2011​Tiril Bue, Asker SF – Gull ISAF Youth Worlds
​2010
​2009

Eriksen/Kolflaath/Engelien/Vestby, Drøbakssund SF – VM gull I 11MOD

Kristian Nergaard/Johan Bjarne/Petrus Eide, KNS – VM gull I 5,5mR

Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF – VM Gull I Zoom 8

Herman Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser 4,7

​2008
​2007​Mathias Mollatt, Moss SF – VM gull I Europajolle, Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
​2006​Thomas Johannesen, Askøy sf
Jon Lystrup, Askøy sf
Jostein Stenevik, Askøy sf
Stian Soltvedt, Askøy sf – Gull I VM Blindeseiling.
​2005
​2014​Anders Pedersen og Lars Johan Brodtkorb
​2013
​2012​Hermann Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser Radial Jr VM


Celine Herud, Moss SF – VM gull I Laser 4,7


Aleksander Wang-Hansen, Per Eugen Kristiansen, Marie Solberg, KNS – Gull VM Sonar og Bronse Paralympics

Simen Løvgren og Rune Aasberg – 4. Plass I Transat Jacques Vabres

Kristian Neergaard, Trond S Sæter, Anders M Andersen, KNS - VM Gull 5,5mR

Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen, KNS – 4. Plass I OL  

​2011​Tiril Bue, Asker SF – Gull ISAF Youth Worlds
​2010
​2009

Eriksen/Kolflaath/Engelien/Vestby, Drøbakssund SF – VM gull I 11MOD

Kristian Nergaard/Johan Bjarne/Petrus Eide, KNS – VM gull I 5,5mR

Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF – VM Gull I Zoom 8

Herman Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser 4,7

​2008
​2007​Mathias Mollatt, Moss SF – VM gull I Europajolle, Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
​2006​Thomas Johannesen, Askøy sf
Jon Lystrup, Askøy sf
Jostein Stenevik, Askøy sf
Stian Soltvedt, Askøy sf – Gull I VM Blindeseiling.
​2005

 

​2014​Anders Pedersen og Lars Johan Brodtkorb
​2013
​2012​Hermann Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser Radial Jr VM


Celine Herud, Moss SF – VM gull I Laser 4,7


Aleksander Wang-Hansen, Per Eugen Kristiansen, Marie Solberg, KNS – Gull VM Sonar og Bronse Paralympics

Simen Løvgren og Rune Aasberg – 4. Plass I Transat Jacques Vabres

Kristian Neergaard, Trond S Sæter, Anders M Andersen, KNS - VM Gull 5,5mR

Eivind Melleby og Petter Mørland Pedersen, KNS – 4. Plass I OL  

​2011​Tiril Bue, Asker SF – Gull ISAF Youth Worlds
​2010
​2009

Eriksen/Kolflaath/Engelien/Vestby, Drøbakssund SF – VM gull I 11MOD

Kristian Nergaard/Johan Bjarne/Petrus Eide, KNS – VM gull I 5,5mR

Mathias Kvitrud Haugstad, Asker SF – VM Gull I Zoom 8

Herman Tomasgaard, Drøbakssund SF – VM gull I Laser 4,7

​2008
​2007​Mathias Mollatt, Moss SF – VM gull I Europajolle, Anders Løken, KNS – Master Formula Windsurfing
​2006​Thomas Johannesen, Askøy sf
Jon Lystrup, Askøy sf
Jostein Stenevik, Askøy sf
Stian Soltvedt, Askøy sf – Gull I VM Blindeseiling.
​2005
2004​Christoffer Sundby og Frode Bovim
2003Siren Sundby og Thomas Guttormsen
2002

​Knut Frostad, Espen Guttormsen, Arve Roaas og Christen Horn-Johannessen for sin innsats i ”Volvo Ocean Race”

Dag Usterud, Torgeir Pedersen, Thor Christensen, Espen Aker og Aksel Vold for VM gull I IOD 2001

Thomas Johanessen, Jostein Stenevik, Jon Lystrup og Stian Soltvedt for VM sølv i Blindeseiling Paul Davis for VM gull i Soling

Herman Horn-Johannessen for VM gull I Mumm 30”

2001​Herman Horn Johannessen
2000
1999
1998
1997
​1996​OL: Peer Moberg Jorunn Horgen VM: Kristian Neergaard Christen Horn Johannessen Dag Usterud VM: Pauline Book Carine Juliussen
1995
​1994​Pauline Book, Carine Juliussen
​1993​Kalle Nergaard, Kristian Neergard, Christen Horn-Johannessen
​1992​Linda Andersen, Hermann Horn Johannessen, Pål McCathy, Karianne Eikeland, Jorunn Horgen, Kalle Nergaard Kristian Nergaard, Espen Stokkeland
​1991​Tine Moberg, Svein Rasmussen, Ernst Torp, Arild Olsen, Kjell Karlsen
​1990​Kalle Nergaard, Kristian Nergaard, Espen Stokkeland, Espen Torgersen, Nils Kr.Jansen
​1989​Jorunn Horgen

 

  
​2015​Iens Ludvig Høst​KNS

  

​2015​Rolf Hermansen
​RAN

 
 
 
 
 

 Flere nyheter

 

 

Årets “beste” skal nominereshttps://seiling.klubb.nif.no/nyheter/Sider/Årets-”beste”-skal-nomineres.aspxÅrets “beste” skal nomineres2016-08-18T22:00:00ZTusenvis av personer over det ganske land driver seilforeningene og seilsporten videre hver eneste dag. Norges Seilforbund vil ha din hjelp til å finne ildsjelene, trenerne og unge seilerne som brenner mest.
Årets hederspersoner skal nominereshttps://seiling.klubb.nif.no/nyheter/Sider/Årets-hederspersoner-skal-nomineres.aspxÅrets hederspersoner skal nomineres2016-06-27T22:00:00ZOver hele landet er det tusenvis av frivillige ildsjeler, trenere og gledesspredere som gjennom hele året legger ned en uvurderlig arbeidsmengde. De skal hedres.